K-Havadis

😦 4minute 7 yıl sonra dağıldı 😦

13442308_1085244494848330_4305337553790031586_n

4NIA ‘lara geçmiş olsun …4minute 7 yıl sonra ayrılıyor + Hyuna Cube ile sözleşmesini yeniledi!Kızların Cube şirketi ile sözleşmeleri bu ay sona erecek. Uzunca düşündükten sonra kızları ve bu grubu dağıtmaya karar verdik. Şimdiye kadar sadece Hyuna kontratını yeniledi. Diğer kızlar ile hala bu konuyu tartışıyoruz.Şirketten birinin açıklaması: “Kızların gelecek için başka bir planları var, şarkıcı veya oyuncu olarak. Geçtiğimiz ay bunu görüştük ve onları bir arada tutmanın zor olacağına karar verdik. Hyuna sözleşmesini yeniledi, bazı üyeler ile yenileme işini konuşuyoruz fakat bazı üyeler gruptan kesin ayrılacak.”Cube: 4Minute 7 yıl aktif oldular. Bazı zamanlar kendi içlerinde küçük sorunları oldu fakat 5 üye hiçbir zaman anlaşmazlık yaşamadı. 7 yıl için teşekkürler 4Minute.. ‪#‎4minutePleaseStayTogether‬

Jiyeon ve Lee Dong Gun ilişkisi onaylandı!!

tt

l

Jiyeon ve Lee Dong Gun ilişkisi onaylandı!! Jiyeon ve Dong Gun’un yemek yediği resimler internete yüklenmişti. MBK Tv Report’a açıklama yaptı: ”Onların ilişkileri doğru. İkili ‘Encounter’ filmini çekerken yakınlaştı” FNC Ent. ”Aktörümüz ile konuştuktan sonra, henüz ciddi bir ilişkide değiller ama birbirlerine karşı duyguları var ve birbirlerini daha iyi tanımaya çalışıyorlar. Onlar film çekimi aşamasında yakınlaştılar ve yaklaşık 1 aydır birbirleriyle zaman geçiriyorlar.” Jiyeon ve Dong Gun arasında 13 yaş fark var.

Miss A Bae Suzy ve aktör Lee Min Hoo, 1 aydır sevgiliymiş!

SU

Dispatch çiftin 2 aydır sevgili olduğunu bildirdi, Londra’da randevuda görüntülenmişler. Lee Min Ho bir fotoğraf çekimi için Paris’e gitmiş, aynı tarihte Suzy de Londra’da fotoğraf çekimi yapıyormuş. Lee Min Ho’nun çekimi bitince Londra’ya geçiş yapmış. İkisi birlikte Shangri-La oteline check-in yapmışlar ve Londra’da 3 gün geçirmişler. Seul’da bile 25 Şubat tarihinden beri neredeyse her gün görüşüyorlarmış, tabii yurtdışında oldukları tarihler hariç. Lee Min Ho’nun ajansından şu açıklama geldi: “İkili bir ay önce sevgili oldu, şu an dikkatli bir ilişki yaşıyorlarmış.. İki tarafın ajansıda onayladı..

Kim  Jaejoong, 31 Mart tarihinde askere gidiyor!

jaejoong

JYJ Jaejoong, 31 Mart tarihinde askere gidiyor! Jaejoong 28-29 Mart tarihlerinde ‘2015 Kim Jae Joong Concert in Seoul – the Beginning of the End’ konseriyle hayranlarıyla buluşacakmış..

Jonghyun &We Got Married

1173831_474145966016663_1709299568_n

Jonghyun’un We Got Married söylentileri sonunda resmi olarak onaylandı. CNBLUE’nun Gitarist ve vokalisti Lee Jonghyun’un ünlü Kore şovu; We Got Married’de yer alacağı resmi olarak onaylandı. Bir kadın idol ile birlikte; evli bir çift gibi davranıp, verilen belirli görevleri tamamlayacaklar. Jonghyun’un We Got Married’e katılacağı tarih Mart ayının ilk haftası olarak belirlendi. Jewelry grubundan Yewon’un Jonghyun’a partner olarak katılacağı söyleniyor ama bu haberlerde henüz onaylanmış değil.

“Orange Marmalade” & Lee Jonghyun

tumblr_mnc6vaix4T1qbw0tio1_1280

KBS 2TV’nin yeni dizisi “Orange Marmalade” Lee Jonghyun ekrana vampir Han Si Hoo olarak dönüş yapacak.İnsanlarla barış içinde yaşayan ve artık insan kanı içmeyen bir karakteri oynayacak.Karakteri gerçek kimliğini saklayıp, insanlar arasında yaşamakta; bu kadar doğal görünmesine karşın; onun hakkında havalı ve gizli bir gerçek vardır. “Orange Marmalade” dizisi Mayıs ayında yayınlanacak.

Lee Joon ve Thunder MBLAQ’den resmi olarak ayrıldı

MBLAQ-Lee-Joon-Thunder_1413176365_af_org

MBLAQ yoluna 3 kişi devam edecek! Bugün Lee Joon ve Thunder’ın avukatlığını yapan taraftan bir açıklama geldi. “31 Kasımdaki Curtain Call konserinin bitişinden itibaren Lee Joon ve Thunder’ın J.Tune Camp ile olan kontratı sona ermiştir, bu konser ikilinin MBLAQ ile yaptığı son aktiviteydi. Şuandan itibaren Lee Joon yalnızca Mister Baek dizisi çekimlerine odaklanacak, Thunder ise bir süre müzik üzerine eğitim alacak. Beş yıl boyunca onları destekleyen hayranlarına içtenlikle teşekkür ediyorlar. İlerde hayranlarına daha olgun bir imaj gösterecekler. Teşekkürler.” J.Tune Camp’den gelen açıklama şu şekilde: “Lee Joon ve Thunder’ın kararlarına saygı duyuyoruz ve ikisinin kendi yoluna gitmesi kararını aldık. Lee Joon ve Thunder oyunculuk üzerine yoğunlaşmak istediğini ve müzik alanında eğitim almak istediğini bildirdiler, bizler de iyi bir ortamda hayallerini gerçekleştireceklerini umuyoruz. MBLAQ takım olarak devam edecek. 2015 yılında MBLAQ Seungho, G.O ve Mir olarak geri dönüş yapacak, üyeler bireysel aktivitelerine de odaklanmayı planlıyor.” Açıklamadan sonra üyelerden Mir yazdığı fancafe postunda grupta bir tartışma olmadığını, üyelerin Lee Joon ve Thunder’ın kararına saygı duyduğunu açıkladı.

We Got Married programında yer alan Song Jae Rim ve Kim So Eun çifti program kapsamında balayı sebebiyle Türkiye’ye geldiler!Song Jae Rim ve Kim So Eun burada 6 gün 5 gece kalacakmış. Duyumlarımıza göre çift Kapadokya’ya gideceklermiş ve  Antalya’ya gideceklerinden bahsediliyor..

1503222_921154964585997_5538715700842952155_n 1521929_921154751252685_1160394908853072589_n 10671330_921154931252667_3769102772836563010_n

Ve liderinden önce evlenen Suju üyemiz Sungmin’e mutluluklar diliyoruz ayrıca k-pop dünyasının ilk evli idolü diyebilir miyiz ?

sn sss sj mnn s

B.A.P köle sözleşmesi yapıldığı gerekçesiyle şirketine dava açtı!

tumblr_static_tumblr_mfedwgkqak1qijwo1o1_1280

B.A.P üyeleri ajans ile olan kontratlarını iptal etmek için 26 Kasımda ajansa dava açtı. 2011 Mart ayında kontrat imzalayan grup kontratın yalnızca TS Entertainment’ın çıkarlarını gözetecek şekilde yapıldığını, yani ‘Köle kontratı’ olduğunu öne sürüyor. Üyeler kontratın 7 senelik olduğunu ve bu 7 senenin de ilk albümün yayınlandığı günden başladığını belirtiyor. Adil Ticaret Komisyonu’nun kuralları kontratta uygulanmamış ve üyelerin özel hayatına aşırı müdahale varmış.Kazanç doğru düzgün bölünmüyormuş ve kontratı iptal etmek için gereken koşullar üyeler için çok adaletsizmiş.Grup çıkış yaptığından beri durmadan çalışıyor.B.A.P’nin ajansına dava açacağı aslında Mayıs ayından beri belliydi! Medya kuruluşları bu habere şaşırmadıklarını belirttiler, çünkü B.A.P’nin Mayıs ayında bir avukat ile görüştüklerini biliyorlarmış. TS Entertainment de bunun farkındaymış ve B.A.P üyeleriyle anlaşmaya varabilmek için 6 ay süreleri varmış. Anlaşmaya varılamadığı için B.A.P üyeleri dava açmaya karar vermiş, bazı medya kuruluşları da üyelerin maknae Zelo’nun reşit olmasını beklediğini belirtiyor. Üyelerden Daehyun, Himchan ve Youngjae twitterda TS Entertainment’i takipten çıkarttı ve resmi daum hayran kafesi linklerini sildiler. Youngjae twitterına şöyle yazdı, “Hep benimle birlikte olan kişiler. Teşekkür ederim.”Dispatch B.A.P’nin köle kontratının detaylarını araştırdı B.A.P’nin 3 yıl için 18000 dolar para aldığı açıklandı. Bizim paramıza göre yaklaşık 40 bin TL yapıyor. Yani üyeler kişi başı yıllık 13 bin küsür TL almış. 12 aya bölersek, üyeler ayda yaklaşık 1100 TL kadar bir maaş almışlar demek oluyor. KAYNAK: Dispatch via Naver

Super Junior Sungmin evleniyor!!!!!

sungmin kim sa eun

Bugün Sungmin ve müzikalden tanıştığı sevgilisi Kim Saeun’un Aralık ayında evleneceği hakkında dedikodular çıktı, Kim Saeun’un ajansı dedikoduları reddetti fakat sonra doğrulandı. Sungmin hayranlara yazdığı bir mektupla iyi haberi kendisi verdi. “Bu mektubu dikkatlice, kalbimde bir ağırlıkla gönderiyorum. Millet, özel biriyle tanıştım ve 13 Aralıkta onunla evleneceğim. Pek çoğunuz bu ani haber karşısında şaşırdığı ve kafası karıştığı için kendimi kötü hissettim. Bu, sevgili arkadaşlarım ve beni seven insanlarla, ELF’lerimle kendim paylaşmam gereken bir şeydi. Ben sizlere söylemenin yolunu düşünürken medyadan öğrendiğiniz için özür dilerim. Açıkçası karar vermeden önce sizlere bu haberi nasıl açıklayayım diye düşünerek tek başıma çok vakit geçirdim. Kararımdan emin olmama durumu yaşamadım, fakat pek rastlanmayan bu olayı duyanlar şaşırır diye endişeleniyordum. Biraz geç oldu ama bana verdiğiniz destek ve sevgiye dayanarak bu haberi kendim bildiriyorum. Hepinize teşekkür etmek ve desteğinizi ne kadar sevdiğimi bildirmek istiyorum. Bana yardım eden ve kararıma inanan herkese teşekkür ederim, üyelerim ve şirket de dahil. Şuandan itibaren bana verilen tüm sevgiyi geri veren bir Sungmin olacağım.” SM Entertainment Sungmin’in Super Junior üyesi olarak promosyonlara devam edeceğini bildirdi. Ayrıca şirket resmi twitterından Sungmin’i kutladı. “Sungmin~ Evliliğini tebrik ederiz! Mutluluk ve şans diliyoruz. Seni seviyoruz. -Tüm SM ailesi”

MBLAQ Lee Joon ve Thunder şirketle kontratlarını yenilememiş, gruptan mı ayrılıyorlar ?

-Lee-Joon-lee-joon-27724858-1920-1200

Bu sabah bir medya kuruluşu Lee Joon’un J.Tune ile olan kontratının sona erdiğini ve kendisinin oyunculuk kariyerine odaklanmak için gruptan ayrılacağını açıkladı. Bundan bir saat sonra Thunder’ın da şirketle kontratını yenilemediğini ve onun da solo kariyerine ve prodüktörlüğe odaklanmak için şirket ve gruptan ayrılacağı bildirildi. J.Tune Camp resmi açıklama yaptı, “Merhaba, Lee Joon’un gruptan ayrılışına yönelik haberlere cevap vermek için yazıyoruz. Lee Joon’un kontratının sonlandığı doğrudur. Joon gruptan ayrılacak mı henüz karar verilmedi, hala tartışma aşamasındayız. Lee Joon Kasım sonuna kadar MBLAQ’in konseri de dahil tüm MBLAQ aktivitelerinde yer alacak. Lee Joon şuanda planlarını ve amaçlarını ajansla tartışıyor, üyelerle ve şirketle birlikte Lee Joon ve MBLAQ üyelerinin düşüncelerine göre karar vereceğiz. Şirket MBLAQ için en iyisini yapmaya çalışacak. Son kararın açıklandığı bir açıklama yakında yapılacak. Lütfen MBLAQ’e sevginizi gösterin.” Ajans Thunder’ın da ayrılma dedikodusu çıkınca hem Lee Joon, hem Thunder’ın gruptan ayrılıp ayrılmayacağının KESİN OLMADIĞINI bildirdi, hala tartışma aşamasındalarmış.

EXO’dan Luhan gruptan ayrılıyor!

a6e16fb4gw1eby858rn9lj215o0rs7c2

EXO’dan Luhan gruptan ayrılıyor! SM’in resmi açıklaması şu şekilde: “Şirket Luhan’ın davasını bir avukat aracılığı ile öğrendi. Luhan hem sağlığı yüzünden hem de Çin’de EXO’nun grup aktivitelerinden ziyade bireysel aktivitelerine daha çok odaklanmak istediğini dile getirdiği için, biz tam da onun gelecek programını ve aktivitelerini münakaşa ederken aniden böyle bir davanın açılması bizi şoke etti. Kris’in davasında olduğu gibi, grup aktiviteleri sayesinde bir yıldız olarak çok popülarite kazandıktan sonra aynı yolu ve avukatları kullanarak, hiç sebep olmaksızın bir dava açıldığında; biz bu davayı birinin kendine öncelik vermesi ve şirket ile sözleşme konusunda mutabakatı, sözleşmeye dahil olan herkesi ve grup ile olan aktiviteleri gözardı etmesi sonucunda açılan bir dava olarak görüyoruz. İnanıyoruz ki olayın arkasında ipleri elinde tutan başka biri var. Bu durumda, şirket onlara yurtdışındaki partlerlerimizle ki Çin’de olanlar dahil ve yasal uzmanlarla aktif olarak yanıt vermeyi planlıyor. EXO’nun gelecek aktiviteleri de planlandığı gibi devam edecek.” EXO Luhan’ın SM ile kontratını fes etmek için davada ona Kris ve Hangeng’in avukatları yardımcı oluyor.Luhan’ın SM’e dava açma sebeplerini yazdı: 1. SM Entertainment Luhan için iyi gelecek planları sunmuyor. 2. Koreli ve Çinli üyelere yapılan muamele arasında fark var. 3. Kazanılan paranın bölüştürülmesi makul şekilde yapılmıyor. 4. Fazla çalışmaktan dolayı sağlık problemleri ve stres yaşıyor. Luhan’ın davasının özel detayları olsa da genel olarak Hangeng ve Kris’in davasıyla aynı özellikleri taşıyor. SM Entertainment program hazırlamadan önce sanatçılarına danışmıyor, programı hazırlayıp öyle sanatçılara sunuyor. Luhan ara vermek istediği zaman şirket reddetmiş ve çoktan ayarlanan programa göre hareket etmesi gerektiğini söylemiş. Luhan, EXO şimdi popüler olmasına rağmen, grubun önümüzdeki yıllarda gelişimine yönelik düzgün bir plan yapılmadığı için endişeliymiş. Luhan “Fabrikada çalışan robotlar gibiyiz” diye açıklama yapmış.Luhan defalarca oyunculuk ve reklamcılık teklifleri almış fakat hiçbiri olumlu gitmemiş. 2012-2013 yıllarında EXO-K’in 5’ten fazla reklam projesi olmuş ama EXO-M’in daha azmış. Ayrıca Kore’de bireysel aktivite yapma konusuna gelince, Koreli olmayan üyelerin bu şansı yakalaması zormuş…

 G-Dragon ve Mizuhara Kiko, Dispatch tarafından randevuda yakalandı!

gdkk

G-Dragon ve Mizuhara Kiko, Dispatch tarafından randevuda yakalandı! İkilinin ilişkisi olduğu dedikoduları uzun süredir var, ama YG reddetmişti. YG resmi açıklama yaptı: “Sanatçılarımızın özel hayatlarına saygı duyuyoruz, şuan söyleyecek bir şeyimiz yok.”

SM Jessica’nın artık bir SNSD üyesi olmadığını açıkladı .

this

SM Jessica’nın artık bir SNSD üyesi olmadığını açıkladı .. Jessica üç milyon takipçiyi aşkın Weibo hesabında şöyle bir yazı paylaştı: “Yaklaşan hayran etkinliklerimiz için heyecanlıydım, ancak şirketimden ve diğer sekiz üyeden, şok edici bir şekilde, bugünden itibaren bir SNSD üyesi olmadığıma dair bilgi aldım. Yıkılmış durumdayım – benim önceliğim ve sevgim bir GG üyesi olarak görev yapabilmek, lâkin hiçbir gerekçeli sebep olmaksızın, gruptan çıkmaya zorlanıyorum.” Herkes bunun bir hackerın işi olabileceğini söylüyor çünkü Jessica daha geçtiğimiz günlerde üç milyon takipçiyi geçtiği için oldukça konuşuluyordu. Ayrıca dokuz üye de bu yıl SM ile sözleşmesini üç yıl daha uzatmıştı. Jessica (ya da hacker) ardından bir post daha attı. Çevirisi şu şekilde: ”Siz benim için içtenlikle sevdiğim çok özel insanlar olduğunuzdan gerçeği benden duymayı hak ediyorsunuz. Gerçekten güvendiğim kişiler yüzünden çok üzüldüm ve incindim ve umarım siz asla böyle bir acıyı deneyimlemezsiniz.” Artık SNSD 8 kişi Sone’lere geçmiş olsun!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s